Cinder – Měsíční kroniky

big_mesicni-kroniky-cinder-Uw8-120756

Cinder – Měsíční kroniky
Marissa Meyer
Rušné ulice Nového Pekingu se hemží lidmi a androidy. Populaci devastuje smrtící nákaza. Z vesmíru tomu přihlížejí krutí měsíční lidé, kteří čekají na správný okamžik. Nikdo netuší, že osud Země spočívá v rukou jediné dívky…

Šestnáctiletou Cinder považuje většina lidské společnosti za nepovedenou hříčku techniky a její macecha za neúnosné břemeno. Být kyborg ale má i své výhody – mozkové rozhraní poskytuje Cinder nevšední schopnost opravovat věci (roboty, vznášedla, své vlastní nefungující součástky), díky čemuž se stane nejvyhlášenější mechaničkou v Novém Pekingu. Právě tato pověst přivede k jejímu stánku prince Kaie, který potřebuje před výročním bálem opravit porouchaného androida. Princ opravu v legraci nazve otázkou národní bezpečnosti, ale Cinder má podezření, že věc je mnohem vážnější, než jí je princ ochoten prozradit.
Cinder touží udělat na prince co nejlepší dojem, ale se všemi plány je konec, když se její mladší nevlastní sestra a jediná lidská přítelkyně nakazí smrtelným morem, který sužuje Zemi už celé desetiletí. Macecha obviní z dceřiny nemoci Cinder a nabídne její tělo pro výzkum moru, což je „pocta“, kterou dosud nikdo nepřežil.
Ale netrvá dlouho a vědci zjistí, že jejich nové pokusné morče je zvláštní. Chirurgové, kteří proměnili Cinder v kyborga, něco skrývali. Něco cenného.
Něco, kvůli čemu jsou někteří lidé ochotní zabíjet…

Cinder je první knihou z čtyřdílné série Marissy Meyer. Celá série je vložená do světa, po 3. světové válce a elektromagnetická vznášedla či vlastní přenosné obrazovky, jsou na denním pořádku všech obyvatel světa. Stejně jako následující dva díly, je Cinder založená na klasické dětské pohádce – Popelce. Cinder vyrůstá se svou macechou a dvěma nevlastními sestrami v Novém Pekingu. Vrcholem jejich roku je tradiční výroční bál na zámku. Cinder doufá, že na ples bude moci přijít – obléct si krásné šaty a na chvíli zapomenout, že jekyborg – vyvrhel společnosti. Tohle přání se jí sice vyplní, ale ne tak, jak doufala a vše se zvrtne. Cinder odhalí dlouho skrývané tajemství o sobě samotné, což jí převrátí celý život naruby…

 

lunar_chronicles_characters_by_lostie815-d6yzmtc (1)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *