Bridges Between Us

Jinak řečeno, jak jsem se uvrtala do projektu, o kterém jsem nic nevěděla.

Hlavní téma celého čtyrletého projektu jsou, jak už z názvu vyplývá, uprchlíci. Cílem celého projektu je absolutně netuším co nějakým způsobem vyřešit uprchlickou krizi. Zatím je zapojeno pět šest zemí. My, Německo, Řecko, Itálie (pizza!), Island a Lotyšsko. První meeting se odehrál na Islandu, ale to předbíhám.

Začalo to hodinou výtvarky. Jak poetický začátek. Profesorka přišla do třídy, přivítala nás a pak nám řekla o projektu, který chystá. To zaujalo mě a Blondýnu a tak jsme za ní zašly s tím, že bychom se projektu rády zůčastnily. Uběhly asi dva měsíce a my šli se třídou na výstavu. Profesorka si mě odchytla, Blondska (kurňa jak se to píše správně? Se s nebo s c?) Bloncka byla nemocná, a řekla mi, že nás dvě bere v rámci výše zmíněného projektu na Island. Vnitřně jsem zajásala. To jsem ale ještě nevěděla, co mě čeká.

Postupně jsem se dozvěděla, že je to na čtyři roky, je to mezinárodní a je to o uprchlících. Já se do té doby snažila uprchlické krizi vyhýbat, vím, není to nejlepší postoj. Nevadí. Další překvapující informací bylo, že po nás (na začátku jsme byli čtyři) chce prezentace. Já si vybrala Českou republiku, Prahu a naší školu. Holky si vzaly prezentace o uprchlících a poslední člen týmu tam jel kreslit abstrakce. A tak jsme si přichystali prezentace. Postupně se náš tým rozšířil o další tři lidi se dvěmi prezentacemi.

Termín se nezadržitelně blížil a já stále vesele prokrastinovala. Teda tentokrát vlastně ne tak moc, jako normálně. Náplň prezentací a dokonce i dotazníky, jsem měla hotové dokonce asi o tři nebo čtyři týdny před odejzdem. To jenom fotky jsem tam dávala v pátek a v sobotu (odlet byl v pondělí). A taky jsem si dělala výpisky, hlavně to, co jsem nechtěla zapomenout říct, ve finále jsem to stejně neřekla.

V jednu chvíli jsem uvažovala, že řeknu ne. Že mi to za to nestojí. Teď jsem ale ráda, že jsem to neudělala.

Pokračování zde.

Účastnil jste se někdo v něčem podobném? Jaké máte zkušenosti?

-Junykorn

Jedna myšlenka na “”

  1. Pingback: Island

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *